Wymiana tylnego szkła w IPhone za pomocą lasera

Dlaczego do wymiany potrzebny jest laser i dlaczego to tyle kosztuje?

Od modelu IPhone 8 w górę, Apple wprowadziło zmianę w wyglądzie instalując z tyłu szklaną klapkę. Telefon prezentuje się w tym wykonaniu naprawdę dobrze. Jednak w przypadku uszkodzenia zaczynają się kłopoty. W „androidach” wymiana szklanego tyłu nie jest tak kosztowna i pracochłonna jak w smartfonach IPhone. Wszystko za sprawą sposobu wykonania…
Szklane klapki w IPhone-ach są klejone do metalowej blachy która jest częścią korpusu. Aby połączyć metal ze szkłem użyta została duża ilość bardzo twardego kleju który jest odporny na różne specyfiki chemiczne lub sposoby termiczne (podgrzewanie). Dodatkowo przy demontażu trzeba uważać na plastikową obwódkę która przy dużej temperaturze się topi a przy mechanicznej wymianie można łatwo ją uszkodzić.

Tutaj w grę wchodzi laser…

Dzięki specjalistycznemu sprzętowi możemy bezpiecznie zdemontować tylne szkło bez ryzyka uszkodzenia plastiku wokół a także anteny służącej do ładowania infukcyjnego którą również bardzo łatwo uszkodzić bez specjalistycznego sprzętu. 
Laser idealnie usuwa klej łączący dwie powierzchnie dzięki czemu można w bezpieczny sposób usunąć uszkodzone szkło.

Ostatni etap

Kolejny etap to wyczyszczenie do końca pozostałego kleju, wyczyszczenie krawędzi, nałożenie nowego kleju oraz klejenie nowej klapki. Czas potrzebny aby klej nabrał odpowiednich właściwości to około 3 godziny przez które urządzenie może odpocząć w zaciskach mocujących klapkę do korpusu. 
Naprawiony telefon może teraz wrócić do klienta. Tyle zabawy.. a to wszystko przez zwykłą szklaną klapkę 🙂 

Naprawa na terenie całej Polski!

Nasze usługi realizujemy nie tylko na terenie Wrocławia. Rozbudowane systemy logistyczne pozwalają na szybki transport sprzętu do serwisu i z powrotem.

Najlepsze części na rynku


Korzystamy ze sprawdzonych dostawców części zarówno oryginalnych jak i zamienych.

Gwarancja

Na wszystkie usługi realizujemy 3 miesięczną gwarancje rozruchową. Jest to bezpieczny czas przeznaczony dla klienta na sprawdzenie skuteczności naprawy.

Bezpieczne płatności

Dzięki systemowi PayPal oraz eBlik płatności są szyfrowane poprzez zabezpieczenia bankowe.
Rozwiązania te, dają gwarancje bezpiecznych i bezproblemowych płatności online.